متن كامل خبر
پیام تسلیت وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت ارتحال آیت‌الله رفسنجانی

تاريخ خبر : 20/10/1395امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 138

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت ارتحال "حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی" (ره) رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در پیام دکتر فخرالدین دانش آشتیانی آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ * ارْجِعِی إِلَی رَبِّکِ رَاضِیَةً مَرْضِیَّةً * فَادْخُلِی فِی عِبَادِی * وَادْخُلِی جَنَّتِی *
 
ارتحال جانگداز استوانه ی استوار انقلاب، یار پایدار حضرت امام خمینی (ره) و یاور ماندگار مقام معظم رهبری، "حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی" (ره)، به مانند دیگر اتفاقات تلخ تاریخ، ناگوار بوده و به آسانی قابل جبران نیست.
 
تلخی این خبر را، اتکال به الطاف الهی و شکوه سال‌ها مجاهدت ایشان در مبارزه با طاغوت و مساعدت‌شان در شکل‌گیری و وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی و همراهی همه جانبه ایشان در تثبیت و توسعه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌تواند تحمل‌پذیر کند.
 
به یقین ملت غیور، انقلابی و قدرشناس ایران اسلامی به نیکی آن نیک‌مرد را می‌شناسند و چندان در فراز و فرود دوران پیش از انقلاب و روزهای پر فروغ پس از انقلاب از مساعی آسمانی آن مرد ساعی و صبور خاطره‌ها دارند که بتوانند با یاد آن اینک، خاطر پریشان خود را تسلی دهند.
 
اینجانب به نمایندگی از جامعه فرهیخته فرهنگیان کشور، غمگنانه این رحلت جانسوز را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و به ویژه بیت معظم آن فقید سعید، تسلیت و تعزیت گفته، از درگاه خداوند رحمان برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و برای خانواده معزا و عموم دوستداران و دلبستگان ایشان صبر و شکیبایی تمنا دارم.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت