متن كامل خبر
قیمت و مهلت ثبت‌نام کتب درسی سال تحصیلی جدید اعلام شد

تاريخ خبر : 27/2/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 157

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از رشد حدود ۷ درصدی قیمت کتاب‌های درسی نسبت به سال گذشته خبر داد و قیمت کتب را به تفکیک دوره‌ها و مقاطع اعلام کرد.

حسین طلایی‌زواره در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینترنتی شدن سفارش کتب درسی از دو سال گذشته اظهار کرد: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به‌منظور توزیع کتاب‌های درسی در بین کلیه دانش آموزان سراسر کشور به‌طور هم‌زمان در شروع سال تحصیلی، اعمال نظارت‌های دقیق‌تر بر نحوه توزیع، جلوگیری از اتلاف منابع و هرگونه اعمال نظر و سلایق شخصی در توزیع و دریافت بهای کتاب‌های درسی، نسبت به ارتقاء و بهبود فرآیند توزیع کتاب‌های درسی و سایر مواد آموزشی در بستر اینترنت در راستای دولت الکترونیکی با همکاری ناشرین کتاب‌های درسی اقدام کرده است.
 
وی افزود: ثبت‌نام کتاب‌های درسی دانش آموزان کلاس‌های دوم تا ششم ابتدایی، دوره پیش‌دانشگاهی و شاخه فنی و حرفه‌ای از ۱۹ فروردین شروع شده است و تا ۱۵ خرداد ادامه دارد. سفارش انفرادی یا گروهی کتاب‌های درسی دانش آموزان کلاس اول ابتدایی هم از ۱۵ تیرماه شروع می‌شود و تا ۱۷ شهریورماه ادامه خواهد داشت.
 
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه دارد: سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی www.irtextbook.ir برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی در دسترس است.
 
طلایی زواره با اشاره به رشد ۷ درصدی قیمت کتب درسی نسبت به سال گذشته، قیمت کتاب‌های درسی دانش آموزان را اعلام کرد و گفت: کتاب‌های درسی سال اول ابتدایی ۱۴هزار و ۳۰۰ تومان، سال دوم ابتدایی ۱۵هزار و ۴۰۰ تومان، سال سوم ابتدایی ۱۹هزار و ۹۰۰ تومان، سال چهارم ابتدایی ۲۰هزار و ۱۰۰ تومان، سال پنجم ابتدایی ۲۰هزار و ۷۰۰ تومان، سال ششم ابتدایی ۲۴هزار و ۶۰۰ تومان، پیش‌دانشگاهی تجربی ۲۴هزار و ۷۰۰ تومان، پیش‌دانشگاهی ریاضی ۲۴هزار و ۵۰۰ تومان، پیش‌دانشگاهی انسانی ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان، پیش دانشگاه هنر ۴۵هزار و ۱۰۰ تومان است.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت