متن كامل خبر
تألیف ۲۳۰ عنوان کتاب جدید در سال تحصیلی ۹۷-۹۶

تاريخ خبر : 28/3/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 127

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش‌وپرورش از تألیف ۲۳۰ عنوان کتاب جدید پایه یازدهم شاخه‌های نظری و فنی و حرفه‌ای در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمود امانی طهرانی گفت: در راستای عملیاتی شدن نظام ۳ - ۳ - ۶ در سال تحصیلی ۹۷ - ۹۶ تمامی کتاب‌های پایه یازدهم جدیدالتألیف هستند.
 
وی از دریافت به‌موقع کتاب‌ها توسط دانش آموزان خبر داد و افزود: در سال تحصیلی ۹۷-۹۶، ۲۰۰ عنوان کتاب در شاخه فنی و حرفه‌ای پایه یازدهم و ۳۰ عنوان کتاب در شاخه نظری جدیدالتألیف هستند.
 
مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: تلاش کردیم حجم کتاب‌ها با ساعات مصوب تدریس متناسب باشد، بنابراین مدارس نیز باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که بر اساس ساعات مصوب تدریس، کلاس‌ها برگزار شود و از تقلیل زنگ‌های آموزش پیشگیری شود تا معلمان و دانش آموزان با کمبود زمان تدریس مواجه نشوند.
 
 امانی طهرانی از چاپ کتب جدید درسی دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید از مهرماه سال ۹۵ خبر داد و خاطرنشان کرد: معلمان می‌توانند جدول دروس عمومی و دروس مربوط به وجه نیمه تخصصی رشته‌های دوره متوسطه نظری شامل علوم انسانی، معارف، ریاضی فیزیک و علوم تجربی را بر روی وبگاه دفتر تألیف به نشانی http://www.talif.sch.ir مشاهده کنند.
 
وی گفت: تلاش این دفتر بر آن است که وجه عملی کتاب‌های جدیدالتألیف پایه یازدهم با هدف مفید بودن محتوای یادگیری و همچنین به‌کارگیری روش‌های فعال این کتاب‌ها پر رنگ‌تر شود.
 
مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش‌وپرورش از در دسترس بودن عنوان و محتواهای کتب جدیدالتألیف در وبگاه دفتر تألیف خبر داد و افزود: در این وبگاه شناسنامه و ساختار کتاب‌ها شامل اهداف و اصول کتاب به‌علاوه فایل متن درس اولیه کتاب‌ها قابل مشاهده است،
 
امانی طهرانی با اشاره به اصلاحات و تغییرات برخی دروس در سال جدید، تصریح کرد: هر یک از کتاب‌های درسی توسط گروهی متشکل از ۶۴ کارشناس متخصص به صورت الکترونیک بر روی سامانه اعتبار سنجی کتاب‌های درسی بازنگری می‌شود تا کتاب‌ها بدون هر مشکلی به دست دانش‌آموزان برسد.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت