متن كامل خبر
مدارس «نشان استاندارد» می‌گیرند

تاريخ خبر : 26/4/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 45

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش گفت: اخیراً با سازمان استاندارد که مسئول برگزاری جایزه ملی کیفیت در ایران است رایزنی‌ها را انجام داده‌ایم تا برای سال ۹۶ مدارس، هم توسط سازمان استاندارد ارزیابی شوند و آن‌هایی که به مراحل نهایی راه می‌یابند نشان‌های ملی استاندارد را دریافت کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش به نقل از معاونت آموزش متوسطه، علی زرافشان، درباره درجه‌بندی مدارس متوسطه اظهار کرد: در قالب طرح تعالی مدیریت، مدارس را درجه‌بندی می‌کنیم.
 
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه امسال همه مدارس دوره اول و دوم متوسطه تحت پوشش قرار می‌گیرند گفت: این مدارس برحسب شاخص‌های برنامه تعالی درجه‌بندی خواهند شد.
 
زرافشان در پاسخ به اینکه آیا مدارس درجه بالا از امتیازات ویژه‌ای برخوردار خواهند شد یا خیر ؟ عنوان کرد: در مدارسی که مجری برنامه تعالی هستند دفترچه‌هایی توزیع کردیم که در آن شاخص‌ها و ملاک‌های عمل فرآیندهای موجود در مدرسه که شامل ۹ فرآیند عمومی اعم از یاددهی- یادگیری، مشارکت اولیاء، نظام اداری مدرسه، عملکرد تحصیلی دانش آموزان و یک فرآیند خاص هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای است را تعیین و همچنین امتیازات مربوط به هر شاخص را مشخص کردیم.
 
وی ادامه داد: بر مبنای این شاخص‌ها مدارس مجری طرح باید در ابتدای شروع هر سال تحصیلی تا پایان سال برنامه‌ای را ارائه و اعلام کنند که تا پایان سال بر اساس برنامه موجود قصد دارند به چه شاخص‌هایی دست پیدا کنند. آن‌ها در پایان سال یک خودارزیابی انجام می‌دهند و ارزیابانی از سوی آموزش‌وپرورش نیز وضعیت مدرسه را بر اساس برنامه تعالی مورد بررسی قرار داده و امتیازات لازم را اعطا می‌کنند.
 
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش گفت: درنهایت مدارس ممتاز از سطح منطقه به استان و از استان به سطح کشوری راه پیدا می‌کنند و مدارس برتر مورد تقدیر قرار می‌گیرند.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت