متن كامل خبر
ساماندهی حمل‌ونقل دانش‌آموزان براساس آیین‌نامه هیئت دولت

تاريخ خبر : 22/6/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 70

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش از ساماندهی حمل‌ونقل دانش آموزان بر اساس آیین‌نامه مصوب هیئت دولت خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور با اشاره به فرارسیدن زمان بازگشایی مدارس و اهمیت موضوع حمل‌ونقل دانش آموزان، اظهار کرد: با هدف رفع نگرانی اولیا و بر اساس رویکردهای تربیتی، تأمین سلامت جسمی و امنیت روانی دانش آموزان، حمل‌ونقل دانش آموزان در تمام مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها و مناطق کشور را ساماندهی کرده‌ایم.
 
وی افزود: با مساعدت وزارت کشور و شهرداری‌ها، برای حمل‌ونقل دانش آموزان، پیمانکارانی به کار گرفته می‌شوند که واجد شرایطی ازجمله، خودروی استاندارد، معاینه فنی خودرو و رانندگان دارای صلاحیت و آموزش‌دیده، باشند.
 
عباسپور ادامه داد: استفاده از خودروی ایمن برای تأمین امنیت دانش آموزان و جلوگیری از بروز سوانح و تصادفات از مطالبات همیشگی والدین بوده است بنابراین آموزش‌وپرورش تلاش خواهد کرد انتظارات والدین برآورده شود.
 
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: به والدین دانش آموزان توصیه می‌شود جهت حفظ آسایش و آرامش فرزندان خود با هماهنگی مدیران و انجمن اولیا و مربیان مدارس از خودروهای مجاز دارای شرایط مذکور جهت سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استفاده کنند.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

بازگشت