متن كامل خبر
معرفی ۴ چهره ماندگار در کتب درسی

تاريخ خبر : 14/9/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 256

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به اقدامات انجام شده در حوزه ماندگاری قهرمانان ملی در کتب درسی اشاره کرد و گفت: این قهرمانان درس فداکاری و شجاعت آموخته و می‌توانند هویت اسلامی، انقلابی و ایرانی را تقویت کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ماندگاری قهرمانان ملی در کتب درسی اظهار کرد: درباره حذف درس دهقان فداکار از کتب درسی مطالبی بیان شده بود در حالی که دهقان فداکار در کتب درسی وجود دارد و در درس "سیمای فداکاران" کلاس سوم ابتدایی به آن اشاره شده است.
 
وی افزود: در درس سیمای فداکاران به شهید فهمیده، ریزعلی خواجوی، سهام خیام و مرحوم امیدعلی معلم فداکار که خودش را به آتش انداخت و دانش‌آموزانش را نجات داد پرداخته شده است.
 
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه هیچ‌گاه نام دهقان فداکار در این ۵۰ سال از کتب درسی حذف نشده است، درباره پرداختن به قهرمانان ملی در محتوای آموزشی اظهار کرد: ما قهرمانان و چهره‌های ماندگاری در کشور داریم که می‌توانند برای دانش آموزان ما الگو باشند.
 
محمدیان ادامه داد: این قهرمانان درس فداکاری و شجاعت آموخته و می‌توانند هویت اسلامی، انقلابی و ایرانی را تقویت کنند. ما اسطوره‌های حماسی و چهره‌های واقعی که در جنگ و دوران دفاع مقدس افتخار آفریدند کم نداریم. همچنین در عرصه خدمات علمی و خدمت به مردم نیز چهره‌های برجسته‌ای داریم که به آن‌ها در کتب درسی و سایر محتواهای آموزشی اشاره شده است.
 
وی ادامه داد: شاید بتوان ادعا کرد بیشترین تولیدات در زمینه معرفی چهره‌های خدوم در آموزش‌وپرورش و بخصوص در سازمان پژوهش، مجلات رشد و انتشارات مدرسه در قالب کتب مستقل آمده است.


     منبع خبر : ايسنا

بازگشت