متن كامل خبر
برپایی موزه‌ شهدا در برخی از مدارس

تاريخ خبر : 22/12/1396امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 78

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش از برگزاری یادواره‌های مدرسه‌ای بزرگداشت شهدا خبر داد و گفت: موزه شهدا در برخی مدارس ایجاد می‌شود.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس با اشاره به روز بزرگداشت شهدا، اظهار داشت: یکی از راهبردهای مهم حوزه معاونت پرورشی، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و در این زمینه، برنامه‌های مختلفی برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: یکی از کارهای خوبی که ما در این زمینه می‌توانیم انجام دهیم، برگزاری یادواره‌های شهدا در مدارس است.
 
کاظمی توضیح داد: ما اگر این شعار را محور کار خود قرار دهیم که هر مدرسه، یک یادواره به یاد شهدا در طول سال برگزار کند، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند به توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمک کند.
 
وی افزود: برگزاری یادواره‌های متمرکز شهرستانی و استانی، معرفی شهید دانش‌آموزی و فرهنگی شاخص، برگزاری طرح شهید پژوهی، بازدید از موزه‌های شهدا و برگزاری اردوهای راهیان نور در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می‌شود.
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش در خصوص اردوهای راهیان نور اظهار داشت: سالانه حدود ۸۰۰ هزار دانش‌آموز با کمک قرارگاه راهیان نور به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.
 
وی از ایجاد موزه‌های شهدا در برخی مدارس خبر داد و گفت: مراکز شهید پژوهی در برخی مدارس ایجاد می‌شود.


     منبع خبر : فارس

بازگشت